Eliasz od Pomocy Najświętszej Marii Panny Nieves Castillo

Bł. Eliasz od Pomocy Najświętszej Marii Panny Nieves Castillo

Eliasz od Pomocy Najświętszej Marii Panny Nieves Castillo

Eliasz od Pomocy Najświętszej Marii Panny Nieves Castillo, hiszp. Elías del Socorro Nieves (ur. 21 września 1882 w Yuriria, zm. 10 marca 1928 w Cortazar) – meksykański błogosławiony Kościoła katolickiego, augustianin, męczennik, ofiara prześladowań antykatolickich w Meksyku.

Urodził się w ubogiej, rolniczej, religijnej rodzinie. Na chrzcie otrzymał imiona Eliasz Mateusz. Marzył o zostaniu kapłanem, jednak mając 12 lat zachorował na gruźlicę, co tymczasowo uniemożliwiło mu wstąpienie do seminarium. W 1904 roku przyjęto go do seminarium augustianów w Yuriria, a w 1916 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Pracował na terenach różnych parafii, a od 1921 r. pełnił obowiązki wikariusza w La Cañada de Caracheo. Po wprowadzeniu nakazu przeniesienia się kapłanów do miast, pozostał z wiernymi pełniąc swoją posługę kapłańską, za co został aresztowany 8 marca 1928 r. i zastrzelony w dwa dni później. Jego ostatnimi słowami był okrzyk: „Niech żyje Chrystus Król”.

Relikwie Eliasza zostały przeniesione do kościoła parafialnego w La Cañada de Caracheo, które jest miejscem szczególnego kultu błogosławionego.

Po procesie kanonicznym w diecezji Morelia Beatyfikował go papież Jan Paweł II 12 października 1997 roku.

Atrybutem świętego jest palma.

Wspomnienie liturgiczne obchodzone jest w dies natalis (10 marca).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Eliasz od Pomocy Najświętszej Marii Panny Nieves Castillo

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź