Dziś Chrystus Król tekst

Dziś Chrystus Król tekst

Dziś Chrystus Król tekst

Artykuł: Dziś Chrystus Król tekst – Interpretacja i Znaczenie Pieśni

Pieśń „Dziś Chrystus Król” to utwór o głębokim znaczeniu religijnym, który wyraża uwielbienie dla Chrystusa jako Króla wiecznej chwały. Jest to pieśń pełna triumfu i radości, odzwierciedlająca wiarę w zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i złem.

Pierwsza zwrotka, „Dziś Chrystus, Król wiecznej chwały, Wiecznie triumf okazały”, przedstawia Chrystusa jako wiecznego króla, który triumfuje w swojej chwale. Obraz Chrystusa w „ślicznej koronie” symbolizuje Jego królewskość i boskość. „Odbiera cześć na Syjonie” nawiązuje do biblijnego Syjonu jako miejsca obecności Boga, podkreślając uniwersalne królowanie Chrystusa.

W drugiej zwrotce, „Śmierci, gdzież moc teraz twoja? Kędy twa, szatanie, zbroja?”, autor odnosi się do zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i mocami zła. Jest to aluzja do biblijnej nauki o pokonaniu śmierci przez zmartwychwstanie Chrystusa i jego zwycięstwie nad szatanem.

Trzecia zwrotka, „Jezu mój, na wieczne lata, Tyś ozdobą tego świata”, jest wyrazem osobistej wiary i uwielbienia Chrystusa. Prośba o „przypuszczenie nas do swego Zwycięstwa nieśmiertelnego” podkreśla nadzieję na udział w wiecznym życiu dzięki Chrystusowi.

Ostatnia zwrotka, „Chwała wiecznemu Królowi, Bogu Ojcu i Synowi; Chwała Duchowi Świętemu, Jednemu Bogu naszemu”, jest doxologią, czyli hymnem chwały skierowanym do Trójcy Świętej. Podkreśla jedność Boga w trzech osobach i jest wyrazem głębokiej wiary w tajemnicę Trójcy Świętej.

Podsumowując, „Dziś Chrystus Król” to pieśń wyrażająca radość i triumf związane z królowaniem Chrystusa. Utwór ten jest pełen uwielbienia i chwały dla Chrystusa, przedstawiając Go jako zwycięzcę nad śmiercią i złością, a także jako wiecznego Króla i Pana. Jest to pieśń, która inspiruje do refleksji nad centralnym miejscem Chrystusa w wierze chrześcijańskiej i nadziei na udział w Jego wiecznym zwycięstwie.

Tekst Pieśni: Dziś Chrystus Król

1) Dziś Chrystus, Król wiecznej chwały,
Wiecznie triumf okazały;
Ozdobny w ślicznej koronie,
Odbiera cześć na Syjonie. Alleluja!
2) Śmierci, gdzież moc teraz twoja?
Kędy twa, szatanie, zbroja?
Naszedł mocniejszy zbrojnego
Mocarza i wziął łup jego. Alleluja!
3) Jezu mój, na wieczne lata,
Tyś ozdobą tego świata:
Z łaski przypuść nas do swego
Zwycięstwa nieśmiertelnego. Alleluja!
4) Chwała wiecznemu Królowi,
Bogu Ojcu i Synowi;
Chwała Duchowi Świętemu,
Jednemu Bogu naszemu. Alleluja!

 

Chwyty: Dziś Chrystus Król

 

Wykonanie: Dziś Chrystus Król tekst

 

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

4.6/5 - (17 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź