Dobranoc Maryjo, ja już idę spać tekst

Dobranoc Maryjo ja już idę spać tekst

Dobranoc Maryjo, ja już idę spać tekst

Dobranoc Maryjo, ja już idę spać tekst – piękna modlitwa przed snem

Wszyscy potrzebujemy chwili spokoju i odprężenia przed zaśnięciem. Często jesteśmy zmęczeni dniem, pełnym trosk, wyzwań i obowiązków. W takich momentach przychodzi nam z pomocą piękna piosenka religijna „Dobranoc Maryjo, ja już idę spać”. To modlitwa, która otacza nas spokojem i oddaje nasze troski i pragnienia Matce Bożej przed zaśnięciem.

Pierwsze słowa piosenki „Dobranoc Maryjo, ja już idę spać, bo jutro do drogi muszę rano wstać” odzwierciedlają nasze codzienne zmagania i potrzebę odpoczynku. To wyznanie naszego zmęczenia, ale jednocześnie wiary w pomoc Matki Bożej. Odwracamy się do Niej z prośbą o spokojny sen i błogosławieństwo na kolejny dzień.

W kolejnych zwrotkach piosenki kontynuujemy nasze modlitwy. „Dobranoc Ci Jezu, Jezu dobranoc, pokłon Ci oddaję, wielbię Twoją moc” – to wyraz naszego uwielbienia dla Jezusa. Oddajemy Mu hołd i pokłon za Jego wielką moc i miłosierdzie. Wyznanie naszej wiary w Jezusa i nasze oddanie Bogu to ważny element przed zaśnięciem, który daje nam spokój i pewność, że jesteśmy otoczeni Jego obecnością.

Kolejna zwrotka modlitwy skierowana jest do Matki Bożej: „Dobranoc Ci Matko, o jak smutno mi, niech mi się to zdrowie chociaż w nocy śni. To zdrowie, za którym tęskni cały świat. Dobranoc Ci Matko, śpiewa Siostra, Brat”. Ta część piosenki ukazuje nasze pragnienie zdrowia, zarówno fizycznego, jak i duchowego. Oddajemy Matce Bożej nasze troski i nadzieje, prosząc o Jej matczyną opiekę i wstawiennictwo w naszych potrzebach.

„Dobranoc Matuchno, podnieś rękę swą, gdy zasnę snem wiecznym, ratuj duszę mą. Ach ratujże, ratuj grzeszną duszę mą, i weź ją w Swe ręce, opiekuj się nią” – ostatnia część piosenki to wyraz naszej ufności i nadziei na zbawienie. Prosimy Matkę Bożą, aby nie opuszczała nas w chwilach próby i utrapienia.

Tekst Pieśni: Dobranoc Maryjo, ja już idę spać

Dobranoc Maryjo, ja już idę spać,
Bo jutro do drogi muszę rano wstać.
Cichutko, spokojnie, prześpię całą noc
Po dniu udręczenia, Maryjo dobranoc!

Dobranoc Ci Jezu, Jezu dobranoc
Pokłon Ci oddaję, wielbię Twoją moc.
A kiedy już zasnę, niech wie serce me.
Że Ciebie mój Jezu, miłuję i czczę.

Dobranoc Ci Matko, o jak smutno mi,
Niech mi się to zdrowie chociaż w nocy śni.
To zdrowie, za którym tęskni cały świat.
Dobranoc Ci Matko, śpiewa Siostra, Brat.

Dobranoc Matuchno, podnieś rękę swą,
Gdy zasnę snem wiecznym, ratuj duszę mą.
Ach ratujże, ratuj grzeszną duszę mą
I weź ją w Swe ręce, opiekuj się nią.

Chwyty: Dobranoc Maryjo, ja już idę spać

Chwyt: C – G – Am – F

Możesz powtarzać ten chwyt przez całą pieśń.

Wykonanie: Dobranoc Maryjo, ja już idę spać tekst

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź