Do Ciebie Panie pokornie wołamy tekst

Do Ciebie Panie pokornie wołamy tekst

Do Ciebie Panie pokornie wołamy tekst

Pieśń Wielkopostna „Do Ciebie, Panie, pokornie wołamy tekst” – Refleksja nad tekstem

Pieśń wielkopostna „Do Ciebie, Panie, pokornie wołamy” to jedna z tych utworów, które w skondensowany, lecz głęboki sposób oddają ducha tego ważnego okresu w kalendarzu liturgicznym Kościoła Katolickiego. Wielki Post to czas refleksji nad własnym życiem, pokuty, ale przede wszystkim przygotowania się do najważniejszych świąt chrześcijaństwa – Wielkanocy.

1. Wezwanie do Boga

Pierwsza zwrotka tekstu zaczyna się od bezpośredniego wezwania do Boga. Słowa „Do Ciebie, Panie, pokornie wołamy” wyrażają uczucie głębokiej pokory i potrzeby bycia wysłuchanym przez Boga. To pokorne przyznanie się do swojej słabości, do tego, że jako ludzie potrzebujemy wsparcia i opieki Pana.

2. Łzy i wzdychanie – symbolika cierpienia

W pierwszej zwrotce pojawiają się również słowa „Łzy wylewając, serdecznie wzdychamy”, które pięknie oddają uczucia wielu wierzących w okresie postu. Łzy to symbol cierpienia, ale i żalu za grzechy, natomiast wzdychanie to pragnienie zbliżenia się do Boga, tęsknota za Jego obecnością.

3. Prośba o miłosierdzie

W drugiej zwrotce zwracamy się do Boga z prośbą: „Racz na nas wejrzeć z nieba wysokiego, A racz pocieszyć człowieka grzesznego”. To wezwanie do Bożego miłosierdzia, prośba o spojrzenie na nas, ludzi, z naszymi błędami, słabościami, ale także z naszą wiarą i nadzieją.

4. Ofiara i miłość

W trzeciej zwrotce pojawia się przypomnienie o największej ofierze, jaką dla nas uczynił Jezus. Mówiąc „Któregoś, Panie, zbytnio umiłował I Krwi najświętszej przelać nie żałował”, przypominamy sobie o miłości Boga do człowieka. O tym, że Jezus oddał swoje życie za nas, za nasze grzechy, ofiarując się w akcie najwyższego miłosierdzia.

Podsumowując, pieśń „Do Ciebie, Panie, pokornie wołamy” jest pięknym odzwierciedleniem ducha Wielkiego Postu. Jej słowa przypominają nam o naszej ludzkiej słabości, ale też o nieskończonym miłosierdziu Boga, które jest dla nas źródłem pocieszenia i nadziei. W tym okresie warto przybliżyć się do tych słów, zastanowić się nad nimi i uczynić je częścią naszej codziennej refleksji.

Tekst Pieśni Wielkopostnej: Do Ciebie, Panie, pokornie wołamy

1. Do Ciebie, Panie, pokornie wołamy
Łzy wylewając, serdecznie wzdychamy.

2. Racz na nas wejrzeć z nieba wysokiego,
A racz pocieszyć człowieka grzesznego.

3. Któregoś, Panie, zbytnio umiłował
I Krwi najświętszej przelać nie żałował.

Chwyty: Do Ciebie Panie pokornie wołamy

[D]Do Ciebie, Panie, [G]pokornie woł[A]amy
[D]Łzy wylewając, [G]serdecznie wzdych[A]amy.

[G]Racz na nas wejrzeć [D]z nieba wysok[A]iego,
[D]A racz pocieszyć [G]człowieka grzesn[A]ego.

[D]Któregoś, Panie, [G]zbytnio umił[A]ował
[D]I Krwi najświętszej [G]prze[D]lać nie żał[A]ował.

Wykonanie Do Ciebie Panie pokornie wołamy tekst

Wykonanie: Do Ciebie Panie pokornie wołamy tekst

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź