Dina Belanger

Bł. Dina Belanger

Dina Belanger

Dina Belanger (ur. 30 kwietnia 1897 w Quebecu, zm. 4 września 1929) – błogosławiona kościoła katolickiego.

Urodziła się (ochrzczona została w dniu narodzin) jako jedyne dziecko zamożnych rodziców, którzy zapewnili jej staranne wykształcenie, m.in. od ósmego roku życia uczyła się gry na fortepianie. Pierwszą Komunię Świętą przyjęła w wieku dziesięciu lat. Uczyła się w szkole podstawowej sióstr ze zgromadzenia Notre Dame, a następnie przez dwa lata w prowadzonej przez te same siostry zakonne szkole z internatem w Bellevue. Po jej ukończeniu pojechała do Nowego Jorku, gdzie studiowała muzykę przez dwa lata. Jej listy do rodziców z tego czasu stanowią barwny opis życia szkolnego Nowego Jorku tamtych czasów. Po powrocie do Quebecu dała kilka koncertów.

11 sierpnia 1921 wstąpiła do nowicjatu w Sillery, a 15 sierpnia 1923 złożyła profesję zakonną przyjmując imię Maria od św. Cecylii z Rzymu. Na prośbę przełożonej, która uważała, że Dina żyje w wyjątkowej bliskości Boga (jej duchowość miała charakter chrystocentryczny i maryjny), napisała Autobiografię. Udzielała też innym siostrom lekcji muzyki.

Krótko po ślubach zakonnych zachorowała na ciężką chorobę, z której nigdy się do końca nie wyleczyła. Ponownie ciężko zachorowała i zmarła 4 września 1929.

Została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II dnia 20 marca 1993.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Dina Belanger

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź