Diana Andalo

Bł. Diana Andalo

Diana Andalo

Diana Andalo (ur. w 1201 w Bolonii; zm. 10 czerwca 1236 tamże) – mniszka dominikanka, włoska błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Urodziła się w 1201 roku w zamożnej, włoskiej rodzinie. Jej bratem był Loderigo d’Andalo, a dziadkiem Piotr Lovello, który zezwolił na osiedlenie się w Bolonii pierwszym dominikanom. Wierzy się, że na decyzję wpłynęła właśnie Diana, po spotkaniu ze św. Dominikiem. Na jego ręce złożyła śluby zakonne, jednakże decyzję tę zatrzymał biskup, który nie pozwolił na założenie nowego klasztoru. 22 lipca 1221 wstąpiła do klasztoru.

W 1223 r. przybyła do Rzymu, gdzie wraz ze swymi towarzyszkami założyła nowy dom zakonny.

Zmarła 10 czerwca 1236 w opinii świętości.

Beatyfikował ją papież Leon XIII 8 sierpnia 1888.

Zachowano listy Jordana z Saksonii do Diany, w których zawarte zostały wskazówki dotyczące kierownictwa duchownego. Uznane zostały za pomnik pierwotnej duchowości dominikańskiej.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Diana Andalo

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.