Chwôlmë wszëtcë tekst

Chwôlmë wszëtcë tekst

Chwôlmë wszëtcë tekst

Kolęda Chwôlmë wszëtcë tekst – Uczczenie Narodzenia Pana

Kolęda „Chwôlmë wszëtcë” to jedna z wielu tradycyjnych polskich kolęd, które są śpiewane i recytowane podczas obchodów Bożego Narodzenia. Tekst tej kolędy jest wyjątkowy ze względu na swoją staropolską ortografię i wyrażenie. Kolęda ta jest wyrazem głębokiej wiary i czci wobec narodzenia Jezusa Chrystusa oraz opisuje sceny związane z narodzeniem Zbawiciela.

Wyznanie chwały Bogu

Kolęda rozpoczyna się słowami „Chwôlmë wszëtcë Pana swòjégò”, co oznacza „Chwalmy wszyscy Pana swojego”. To wyznanie chwały Bogu i wyrażenie wdzięczności za Jego dar narodzenia.

Opis narodzenia Jezusa

Tekst kolędy opisuje narodzenie Jezusa w sposób symboliczny i piękny. Maryja, Matka Boża, rodzi Syna Bożego, a Dziecię Jezus zostaje położone w żłobku na sianku. To nawiązanie do Ewangelii i tradycji bożonarodzeniowej, które opisują narodziny Jezusa w Betlejem.

Rola jasnej gwiazdy

W kolędzie wspomniana jest również jasna gwiazda, która była znakiem dla mędrców, prowadząc ich do miejsca narodzenia Jezusa. To nawiązanie do biblijnej historii trzech mędrców, którzy przybyli z darami dla Dziecięcia Jezus.

Pastuszkowie i pasterze

Kolęda opowiada także o pastuszkach, którzy również udali się do Betlejem, aby uwielbić nowonarodzonego Króla Niebieskiego. To przypomnienie o pokorze i prostocie tych, którzy byli świadkami cudu narodzenia.

Podsumowanie

Kolęda „Chwôlmë wszëtcë” to wyjątkowy utwór, który w piękny sposób opisuje narodzenie Jezusa Chrystusa. Jest to wyraz głębokiej wiary i czci, która towarzyszy świętowaniu Bożego Narodzenia w Polsce. Tekst kolędy przypomina nam o znaczeniu narodzenia Jezusa i zachęca do chwalenia i uwielbienia Boga za ten wyjątkowy dar. To również element bogatej polskiej tradycji kolędowej, która jest ważną częścią świątecznych obchodów w kraju.

Tekst Kolędy: Chwôlmë wszëtcë

Chwôlmë wszëtcë Pana swòjégò,
że nóm zesłôł Sëna jedinégò,
tegòż Marija zrodzëła,
w żłobkù, na sankù złozëła,
Króla Niebiesczégò.

Jasnô gwiôzda mãdrcóm znak dała,
zrodzëła sã dzecyna mała.
Do Betlejem szlë pasturze.
Òdmôwielë tam pôcerze
dlô Pana Swòjégò.

Chwyty Chwôlmë wszëtcë tekst

Chwyty: Chwôlmë wszëtcë

[Intro]
D G A D

[Verse 1]
D G
Chwôlmë wszëtcë Pana swòjégò,
A D
Że nóm zesłôł Sëna jedinégò,
D G
Tegòż Marija zrodzëła,
A D
W żłobkù, na sankù złozëła,
A D
Króla Niebiesczégò.

[Verse 2]
D G
Jasnô gwiôzda mãdrcóm znak dała,
A D
Zrodzëła sã dzecyna mała.
D G
Do Betlejem szlë pasturze.
A D
Òdmôwielë tam pôcerze
A D
Dlô Pana Swòjégò.

Te chwyty pozwolą Ci akompaniować sobie na gitarze lub innym instrumencie muzycznym podczas wykonywania tej pięknej kolędy.

Wykonanie Chwôlmë wszëtcë tekst

Wykonanie utworu: Chwôlmë wszëtcë tekst

 

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (1)

1 opinie

  1. Jurek

    Dziękuję za piosenkę: CHWÔLMË WSZËTCË TEKST

    Odpowiedz LUBIĘ NIE lubię

Zostaw odpowiedź