Do Betlejem pełni radości tekst

Do Betlejem pełni radości tekst

Do Betlejem pełni radości tekst

W okresie Bożego Narodzenia niezwykłe pieśni kolędowe wypełniają nasze serca radością i wzruszeniem. Jedną z takich pięknych kolęd jest Do Betlejem pełni radości tekst. Jej słowa i melodia przenoszą nas do Betlejem, do momentu narodzin Jezusa Chrystusa. Ta kolęda przynosi nadzieję, pokój i błogosławieństwo, a jej przesłanie ma ważne znaczenie w naszym życiu. W tym artykule zgłębimy treść tej kolędy i odkryjemy jej głębokie przesłanie dla naszej wiary.

Spis treści:

  1. Wstęp
  2. Treść kolędy „Do Betlejem pełni radości”
  3. Znaczenie i przesłanie kolędy
  4. Radość z narodzenia Jezusa
  5. Zawierzenie i błogosławieństwo
  6. Otwieranie serc dla Jezusa
  7. Kolęda jako wyraz duchowego przyjęcia
  8. Podsumowanie

1. Wstęp

Kolęda „Do Betlejem pełni radości” to jedna z najbardziej znanych i śpiewanych kolęd w okresie Bożego Narodzenia. Jej piękne słowa i urocza melodia przenoszą nas do czasu narodzin Jezusa w Betlejem. Ta kolęda skłania nas do zatrzymania się, aby doświadczyć radości i błogosławieństwa, które niesie ze sobą to wyjątkowe wydarzenie.

2. Treść kolędy „Do Betlejem pełni radości”

Tekst kolędy „Do Betlejem pełni radości” przypomina nam, aby z radością udać się do Betlejem, by powitać Jezusa małego. Jego narodziny są cudem miłości, gdyż zstąpił na ziemię z nieba wysokiego. Kolęda zachęca nas, abyśmy śpieszyli, aby spotkać Jezusa, i otoczyli Go miłością w żłóbku.

3. Znaczenie i przesłanie kolędy

Kolęda „Do Betlejem pełni radości” ma głębokie znaczenie i przesłanie dla naszej wiary. Przypomina nam o radości z narodzenia Jezusa Chrystusa, który przyszedł na świat jako zbawiciel. Jego narodziny są wielkim darem Bożej miłości dla całej ludzkości. Ta kolęda zachęca nas do odczuwania radości, pokory i wdzięczności za dar Jezusa.

4. Radość z narodzenia Jezusa

Tekst kolędy „Do Betlejem pełni radości” wyraża naszą radość z narodzenia Jezusa. To wyjątkowe wydarzenie przynosi światło, pokój i nadzieję. Jezus jako zbawiciel przyszedł, aby nas zbawić i dać nam wieczne życie. Radość z narodzenia Jezusa powinna napełnić nasze serca i kierować nasze życie.

5. Zawierzenie i błogosławieństwo

Kolęda „Do Betlejem pełni radości” skłania nas do otoczenia żłóbka Jezusa miłością i zawierzeniem. Jezus, narodzony w Betlejem, jest obecny w naszym życiu i pragnie błogosławić nasze serca i drogę życiową. Składając Mu swoje modlitwy i troski, otrzymujemy Jego błogosławieństwo i pokój.

6. Otwieranie serc dla Jezusa

Kolęda „Do Betlejem pełni radości” zachęca nas do otwierania naszych serc dla Jezusa. Otwarcie serca dla Jezusa oznacza przyjęcie Go jako naszego Pana i Zbawiciela. To zaproszenie Jezusa do naszego życia, aby On mógł prowadzić nasze kroki i błogosławić nas swoją obecnością.

7. Kolęda jako wyraz duchowego przyjęcia

Kolęda „Do Betlejem pełni radości” jest również wyrazem duchowego przyjęcia Jezusa w naszym życiu. Poprzez śpiewanie tej kolędy wyrażamy naszą wiarę i radość z narodzenia Jezusa. Kolędy mają moc łączenia nas w duchową wspólnotę, przynosząc nam radość i wzmacniając naszą więź z Bogiem i z innymi ludźmi.

8. Podsumowanie

Kolęda „Do Betlejem pełni radości” niesie ze sobą przesłanie nadziei, radości i błogosławieństwa. Jej słowa przypominają nam o znaczeniu narodzenia Jezusa Chrystusa jako zbawiciela i darem Bożej miłości dla nas. Ta piękna kolęda zachęca nas do otwierania serc dla Jezusa, przyjmowania Go w nasze życie i dzielenia się Jego radością z innymi.

Tekst Kolędy: Do Betlejem pełni radości

1. Do Betlejemu pełni radości,
śpieszmy powitać Jezusa małego;
który dziś dla nas cudem miłości
zstąpił na ziemię z nieba wysokiego.

2. Śpieszmy więc, śpieszmy, On na nas wola.
On na to przyszedł, ażeby nas zbawił.
Otoczmy żłóbek Jego dokoła,
aby nas rączką swą pobłogosławił.

3. Niechaj z serc naszych znikną ciemności,
otwórzmy do serc Jezusowi wrota;
niech w nich to Boskie Dziecię zagości
i do wiecznego poświęci żywota.

Chwyty Do Betlejem pełni radości

Chwyty: Do Betlejem pełni radości

[INTRO]
G D G C G D G

[ZWROTKA 1]
G C G
Do Betlejem pełni radości,
G D G
Śpieszmy powitać Jezusa małego;
G C G
Który dziś dla nas cudem miłości
G D G
Zstąpił na ziemię z nieba wysokiego.

[ZWROTKA 2]
G C G
Śpieszmy więc, śpieszmy, On na nas wola.
G D G
On na to przyszedł, ażeby nas zbawił.
G C G
Otoczmy żłóbek Jego dokoła,
G D G
Aby nas rączką swą pobłogosławił.

[ZWROTKA 3]
G C G
Niechaj z serc naszych znikną ciemności,
G D G
Otwórzmy do serc Jezusowi wrota;
G C G
Niech w nich to Boskie Dziecię zagości
G D G
I do wiecznego poświęci żywota.

[OUTRO]
G D G C G D G

Wykonanie Do Betlejem pełni radości

Wykonanie utworu: Do Betlejem pełni radości

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

Jeśli znasz inną wersję tej kolędy albo wykonanie tej kolędy daj znać w komentarzu!

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.