Chwalę Ciebie Panie tekst

Chwalę Ciebie Panie tekst

Chwalę Ciebie Panie tekst

Pieśń Chwalę Ciebie Panie tekst – Wyraz Uwielbienia i Wdzięczności

„Pieśń „Chwalę Ciebie Panie” to modlitwa w formie pieśni, która wyraża głębokie uwielbienie i wdzięczność wobec Boga. Tekst tej pieśni skupia się na wielkości i chwale Boga oraz na naszej odpowiedzi w postaci chwalenia Go.

Wznoszenie chwały Panu

Pieśń rozpoczyna się słowami „Chwalę Ciebie Panie, I uwielbiam”. To wyznanie wiary w to, że Bóg jest godny chwały i uwielbienia. Chrześcijanie wierzą, że chwała i uwielbienie Boga są ważnymi elementami życia duchowego.

Wznoszenie rąk jako akt oddania

Słowa „Wznoszę w górę swoje ręce” odnoszą się do praktyki wznoszenia rąk ku Bogu jako gestu oddania i uwielbienia. W wielu tradycjach religijnych wznoszenie rąk jest wyrazem oddania i otwarcia na obecność Boga.

Uwielbianie imienia Bożego

Pieśń wyraża pragnienie uwielbiania imienia Bożego. To wyznanie wiary w to, że Bóg jest jedynym godnym uwielbienia, a Jego imię jest święte i wielkie.

Boża wielkość i dzieła

Refren pieśni podkreśla wielkość Boga i Jego dzieła. Słowa „Bo wielkiś Ty, Wielkie dzieła czynisz dziś” przypominają nam o mocy i majestacie Boga oraz o Jego działaniach na rzecz ludzi. To zachęta do uznania, że nikt nie dorówna wielkości Boga.

Podsumowanie

Pieśń „Chwalę Ciebie Panie” jest wyrazem głębokiego uwielbienia, chwały i wdzięczności wobec Boga. Jej tekst przypomina nam o wielkości Boga i naszym obowiązku oddawania Mu chwały. To pieśń, która inspiruje i mobilizuje do aktywnego uczestnictwa w modlitwie i uwielbieniu Boga oraz do uznania Jego wielkości i mocy.

Tekst i chwyty pieśni: Chwalę Ciebie Panie

Chwalę Ciebie Panie x2
I uwielbiam x2
Wznoszę w górę swoje ręce
Uwielbiając imię Twe

Ref.: Bo wielkiś Ty
Wielkie dzieła czynisz dziś
Nie dorówna Tobie nikt
Nie dorówna Tobie nikt

Chwyty: Chwalę Ciebie Panie

[Intro]
D A h G

[Verse]
D A
Chwalę Ciebie Panie, Chwalę Ciebie Panie,
h G
I uwielbiam, I uwielbiam.
D A
Chwalę Ciebie Panie, Chwalę Ciebie Panie,
h G
I uwielbiam, I uwielbiam.
D A
Wznoszę w górę swoje ręce,
h G
Uwielbiając imię Twe.

[Chorus]
D A
Bo wielkiś Ty,
h G
Wielkie dzieła czynisz dziś.
D A
Nie dorówna Tobie nikt,
h G D
Nie dorówna Tobie nikt.

Te chwyty pozwolą Ci akompaniować sobie na gitarze lub innym instrumencie muzycznym podczas wykonywania tej pięknej pieśni.

Wykonanie Chwalę Ciebie Panie tekst

Wykonanie: Chwalę Ciebie Panie tekst

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.