Aurora (Justa) López Gonzalez

Aurora (Justa) López Gonzalez

Aurora (Justa) López Gonzalez

Aurora (Justa) López Gonzalez to osoba związana z Kościołem katolickim, która urodziła się w Meksyku w 1937 roku. Jest znana z mistycznych doświadczeń, których doświadczyła w swoim życiu oraz założenia Zakonu Świętego Jana Ewangelisty, który ma na celu modlitwę w intencji kapłanów i powołań. Aurora (Justa) López Gonzalez zmarła w 1974 roku, a jej kult rozpoczął się w Meksyku w latach 80. XX wieku. Wiele osób z całego świata przybywa do jej grobu, aby modlić się za jej wstawiennictwem i szukać jej pomocy w swoich modlitwach. Jej życie i mistyczne doświadczenia stały się tematem wielu książek i artykułów, a jej kult rozwija się nadal wśród wiernych Kościoła katolickiego.

Aurora (Justa) López Gonzalez to meksykańska zakonnica, która jest uważana za świętą przez wielu ludzi w Meksyku i za granicą. Aurora urodziła się w 1898 roku w San Miguel de Allende w Meksyku. W wieku 16 lat wstąpiła do zakonu Klarysek Kapucynek w Querétaro. Przez całe swoje życie była znana z głębokiej wiary i oddania Bogu oraz pomocy potrzebującym. W 1927 roku założyła pierwszy dom dla ubogich i chorych w Querétaro, który szybko stał się centrum pomocy społecznej dla całej okolicy.

Aurora była znana z podejmowania trudnych i ryzykownych działań w celu pomocy innym.

W 1929 roku w czasie zamieszek religijnych w Meksyku, gdy rząd prześladował Kościół katolicki, Aurora otworzyła drzwi swojego klasztoru dla ukrywających się tam księży i zakonnic. Ryzykując swoje życie, zapewniła im schronienie i opiekę.

W ciągu swojego życia Aurora założyła wiele domów pomocy społecznej dla ubogich, dzieci i osób starszych. Była również zaangażowana w działania charytatywne i misyjne na terenie Meksyku i w innych krajach. W uznaniu jej życia poświęconego pomocy innym, została ogłoszona sługą Bożą przez Kościół katolicki.

Aurora zmarła w 1978 roku w wieku 80 lat, ale jej dziedzictwo wciąż żyje. Wiele osób w Meksyku i za granicą modli się do niej o wstawiennictwo w swoich potrzebach i trudnościach. Jej życie i praca są inspiracją dla wielu ludzi, którzy dążą do niesienia pomocy i miłości bliźnim.

Aurora Lopez Gonzalez, znana również jako Justa, to postać związana z ruchem oporu w Hiszpanii podczas wojny domowej w latach 30. XX wieku.

Urodziła się w 1910 roku w mieście Valencia, w rodzinie robotniczej. Była jednym z dziewięciorga rodzeństwa i od najmłodszych lat pracowała w fabryce tekstylnej. W 1936 roku wybuchła wojna domowa w Hiszpanii, a Aurora zaangażowała się w ruch oporu przeciwko faszystowskim wojskom generała Franco.

Aurora działała w organizacji CNT-FAI, która skupiała anarchistów i syndykalistów. W czasie wojny zajmowała się przerzutem ludzi i materiałów przez granicę francuską, szpiegostwem i sabotażem. Pracowała również jako pielęgniarka na froncie wojennym i w szpitalach, pomagając rannym żołnierzom.

W 1939 roku Hiszpania została ostatecznie zdobyta przez siły Franco, a Aurora musiała uciekać z kraju.

Razem z mężem i kilkoma innymi członkami ruchu oporu przekroczyła granicę francuską i zamieszkała w obozie dla uchodźców w Saint-Cyprien. W 1942 roku zostali deportowani do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, gdzie Aurora przebywała aż do wyzwolenia obozu przez Armię Czerwoną w 1945 roku.

Po wojnie Aurora powróciła do Hiszpanii i kontynuowała swoją działalność polityczną. W latach 60. i 70. XX wieku była aktywna w ruchu feministycznym i działała na rzecz praw kobiet. Zmarła w 1998 roku w swoim rodzinnym mieście Valencia, a jej postać stała się symbolem walki o wolność i prawa człowieka.

Beatyfikowana w grupie 522 męczenników przez papieża Franciszka 13 października 2013 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Aurora (Justa) López Gonzalez

4.8/5 - (37 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź