Antoni ze Stroncone

Antoni ze Stroncone

Antoni ze Stroncone

Antoni ze Stroncone OFMObserv., właśc. Antonio Vici (ur. 1381 w Stroncone, zm. 7 lutego 1461 w San Damiano pod Asyżem) − włoski franciszkanin, brat zakonny, eremita, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Należał do Zakonu Braci Mniejszych Obserwantów. Przyszedł na świat w rodzinie zamożnych rolników w Stroncone w Umbrii. Rodzice byli tercjarzami franciszkańskimi. Jako dziecko często odwiedzał wujka zakonnika, który przebywał w pobliskim klasztorze franciszkańskim. Mając dwanaście lat, Antoni poprosił o habit franciszkański. Ze względu na słaby stan zdrowia, franciszkanie chcieli odesłać go do domu, czego pragnęli rodzice, zatroskani o przyszłość własnego gospodarstwa. Jakiś czas potem Antoni został skierowany do klasztoru w Fiesole. Wraz ze swoim wychowawcą, bratem Tommaso Bellaccim, został wysłany na siedem lat na Korsykę. Następnie kilkadziesiąt lat przebywał w eremie franciszkańskim w Carceri pod Asyżem. Błogosławiony zmarł 7 lutego 1461 w klasztorze San Damiano pod Asyżem. Papież Pius VII potwierdził kult, pozwalając na przeniesienie ciała do Stroncone.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Antoni ze Stroncone

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź