Anioł od św. Wincentego Ferreriusza Orsucci

Anioł od św. Wincentego Ferreriusza Orsucci

Anioł od św. Wincentego Ferreriusza Orsucci

Anioł od św. Wincentego Ferreriusza Orsucci (ur. 8 maja 1575 w Lukkce; zm. 10 września 1622 Nishizaka (Nagasaki) w Japonii) − błogosławiony Kościoła katolickiego, włoski dominikanin, męczennik.

Michał Orsucci urodził się w rodzinie szlacheckiej. Po wstąpieniu do zakonu dominikanów przyjął imię Anioł (Angelo). Święcenia kapłańskie otrzymał w 1597 r.

Po roku przygotowań do pracy misyjnej, wyjechał na Daleki Wschód. Do Manilii przybył 30 kwietnia 1602 r. Przez następne lata pracował w różnych rejonach Filipin.

W 1618 r. udał się na misje do Japonii, dokąd przybył w lipcu. Ponieważ trwały tam prześladowania katolików, nosił cywilne ubranie zamiast habitu, żeby uniknąć rozpoznania jako misjonarz. Od początku października 1618 ukrył się w domu chrześcijanina Kosmy Takeya Sozaburō i zaczął uczyć się japońskiego w czym pomagali mu Dominik od Różańca i Tomasz od Różańca.

Został aresztowany 13 grudnia 1618 r. razem z innym dominikaninem Janem Martínez Cid, właścicielem domu, w którym mieszkał, jego sąsiadami i pomagającymi mu osobami. Gubernator zadecydował, że misjonarze i ich pomocnicy mają zostać uwięzieni w Suzuta, pozostałe osoby w Nagasaki.

Został spalony żywcem 10 września 1622 r. na wzgórzu Nishizaka (Nagasaki) razem z wieloma innymi katolikami,

Został beatyfikowany przez Piusa IX 7 lipca 1867 r. w grupie 205 męczenników japońskich.

Dniem jego wspomnienia jest 10 września (w grupie 205 męczenników japońskich).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Anioł od św. Wincentego Ferreriusza Orsucci

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź