Zuzanna U Sur-im

Św. Zuzanna U Sur-im

Zuzanna U Sur-im

Św. Zuzanna U Sur-im (ko. 우술임 수산나) (ur. 1803 w Kwangju, Korea, zm. 20 września 1846 w więzieniu w Seulu) – męczennica, święta Kościoła katolickiego.

Zuzanna U Sur-im pochodziła ze szlacheckiej rodziny. W wieku 15 lat wyszła za mąż za katolika. Po pewnym czasie sama stała się chrześcijanką.

W związku z prześladowaniami katolików w Korei została aresztowana w 1828 roku i poddana torturom. Ponieważ była w tym czasie w ciąży została wypuszczona do domu. Po śmierci męża w 1841 roku przeprowadziła się do Seulu. 10 lipca 1846 roku aresztowano ją w domu Karola Hyŏn Sŏng-mun razem z Teresą Kim Im-i, Agatą Yi Kan-nan i Katarzyną Chŏng Chŏr-yŏm. Wszystkie one poniosły śmierć męczeńską 20 września 1846 roku.

Dzień wspomnienia 20 września (w grupie 103 męczenników koreańskich).

Beatyfikowana 5 lipca 1925 roku przez Piusa XI, kanonizowana 6 maja 1984 roku przez Jana Pawła II w grupie 103 męczenników koreańskich.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Zuzanna U Sur-im

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.