Witaj Królowo tekst

Witaj Królowo tekst

Witaj Królowo tekst

„Witaj Królowo” – Pieśń oddania i uwielbienia dla Matki Bożej

„Witaj Królowo” to jedna z najpiękniejszych pieśni poświęconych Maryi, Matce Jezusa i Królowej Nieba. Ta pełna czci i miłości melodia oddaje nasze uwielbienie i oddanie Najświętszej Pannie, będąc wyrazem naszej głębokiej wiary i zaufania.

Tekst pieśni „Witaj Królowo” jest pełen prostoty, a jednocześnie niesie ze sobą głębokie przesłanie duchowe. Słowa „Witaj Królowo, Matko miłosierdzia” wita Maryję jako naszą Królową i Matkę pełną miłosierdzia, która zawsze otacza nas swoją opieką i troską.

Pieśń ta jest wyrazem naszej radości i uwielbienia wobec Maryi. Słowa „Witaj, Witaj, Panno wspaniała” oddają naszą radość z obecności Maryi w naszym życiu i wyrażają naszą wdzięczność za Jej niezwykłą postawę.

W kolejnych wersach pieśni skupiamy się na wielkości Maryi jako Matki Boga. Słowa „Tyś Bogiem wybrana” wyrażają naszą wiarę w Jej boskie macierzyństwo i wyjątkową rolę, jaką odgrywa w historii zbawienia. Oddajemy Jej cześć i czcimy Ją jako naszą Królową.

„Witaj Królowo” to również pieśń prośby o wstawiennictwo Maryi. Słowa „Wstawiaj się za nami grzesznymi” są wyrazem naszej ufności w Jej mocne wstawiennictwo i proszą o Jej przyczynienie się do naszego zbawienia. Oddajemy się Jej opiece i prosimy o Jej miłosierdzie.

Pieśń „Witaj Królowo” ukazuje także nasze zaufanie do Maryi jako naszej Matki i Pocieszycielki. Słowa „Tyś utuliła ból naszych serc” wyrażają naszą wiarę w Jej pocieszające działanie i moc uzdrawiania naszych cierpień i trudności. Oddajemy się Jej opiece w każdym momencie naszego życia.

W dalszej części pieśni wyrażamy naszą modlitwę i prośbę o Jej wstawiennictwo w naszych potrzebach. Słowa „Zaprowadź nas do chwały niebieskiej” są wyrazem naszego pragnienia osiągnięcia wiecznej chwały i zbawienia. Oddajemy się Jej woli i prosimy o Jej przewodnictwo w drodze do Nieba.

Tekst Pieśni: Witaj Królowo

Witaj Królowo, Matko miłosierdzia,
życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj!

Do Ciebie wołamy wygnańcy Ewy;
do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole.

Przeto, Orędowniczko nasza,
one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć,
a Jezusa błogosławiony owoc żywota Twojego,
po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa,
o litościwa,
o słodka Panno Maryjo!

Chwyty: Witaj Królowo tekst

Wykonanie: Witaj Królowo tekst

Dziękuję, że jesteś z nami, jeśli podoba Ci się to co robimy, wesprzyj nas, zobacz również nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj. Zobacz również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej Świętym i Błogosławionym.

4.6/5 - (20 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź