Wirginia Centurione Bracelli

Św. Wirginia Centurione Bracelli

Wirginia Centurione Bracelli

Wirginia Centurione Bracelli (ur. 2 kwietnia 1587 w Genui, zm. 15 grudnia 1651 tamże) – święta Kościoła katolickiego, włoska zakonnica.

Pochodziła z zamożnej rodziny. Posłuszna woli rodziców w 1602 wyszła za mąż. Hulaszcze życie małżonka zakończyło się pięć lat później, na łożu śmierci pojednał się z Bogiem przyjmując sakramenty, co przypisywane jest wpływowi Wirginii Centurione Bracelli. W następnych latach wiodła pokutnicze życie. W okresie epidemii (1624-1625) zorganizowała schronisko dla dzieci pozbawionych opieki. 2 lutego 1642 założyła oparte na regule franciszkańskiej tercjarskie zgromadzenie nazwane „Córki Naszej Pani z przytułku na Górze Kalwarii”, które na mocy decyzji papieża Grzegorza XVI w 1833 zaowocowało drugą rodziną, nazwaną „Córki Naszej Pani z Góry Kalwarii” (kalwarianki).

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Wirginia Centurione Bracelli

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.