Wincenty Queralt Lloret

Bł. Wincenty Prennushi

Wincenty Queralt Lloret

Wincenty Queralt Lloret (ur. 16 lub 17 listopada 1894 w Barcelonie, zm. 30 listopada 1936 w Walencji) – hiszpański duchowny ze Zgromadzenia Misji, męczennik, ofiara wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-39, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Wincenty Queralt Lloret urodził się 16 lub 17 listopada 1894 w Barcelonie. Jako kapłan głosił bardzo dobre kazania i jego pasją była muzyka i pisanie wierszy.

W 1911 wstąpił do Zgromadzenia Misji. Ukończył pierwsze dwa lata studiów kościelnych w Dax (Francja), a resztę w seminarium w Barcelonie.

30 listopada 1936, podczas wybuchu wojny domowej, został aresztowany i rozstrzelony po odkryciu przez lewicowych policjantów, że jest duchownym.

1 grudnia 2016 papież Franciszek ogłosił dekret o jego męczeństwie, po czym 11 listopada 2017 w Barcelonie została dokonana jego i 20 innych męczenników oraz 39 innych towarzyszy beatyfikacja przez kard. Angelo Amato.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Wincenty Queralt Lloret

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.