Wincenty Nguyễn Thế Điểm

Św. Wincenty Nguyễn Thế Điểm

Wincenty Nguyễn Thế Điểm

Św. Wincenty Nguyễn Thế Điểm (wiet. Vinh-Sơn Nguyễn Thế Điểm) (ur. ok. 1761 r. w Ân Ðô, prowincja Quảng Trị w Wietnamie – zm. 24 listopada 1838 r. w Đồng Hới w Wietnamie) – ksiądz, męczennik, święty Kościoła katolickiego.

Wincenty Nguyễn Thế Điểm uczył się w seminarium w Kẻ Vĩnh. Aresztowano go podczas prześladowań w 1838 r. Został uwięziony w Đồng Hới. W więzieniu spotkał Piotra Vũ Đăng Khoa, po kilku tygodniach dołączył do nich misjonarz Piotr Borie, katechista Piotr Nguyễn Khắc Tự oraz Antoni Nguyễn Hữu Quỳnh. Z powodu podeszłego wieku nie torturowano go, gdyż zabraniało tego prawo. Został stracony przez uduszenie. Razem z nim stracono Piotra Borie i Piotra Vũ Đăng Khoa.

Dzień wspomnienia: 24 listopada w grupie 117 męczenników wietnamskich.

Beatyfikowany 27 maja 1900 r. przez Leona XIII. Kanonizowany przez Jana Pawła II 19 czerwca 1988 r. w grupie 117 męczenników wietnamskich.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Wincenty Nguyễn Thế Điểm

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.