Wawrzyniec Han I-hyŏng

Św. Wawrzyniec Han I-hyŏng

Wawrzyniec Han I-hyŏng

Wawrzyniec Han I-hyŏng (kor. 한이형 라우렌시오; ur. w 1799; zm. 20 września 1846) – koreański święty Kościoła katolickiego, katechista, męczennik.

Wychowywał się bardzo religijnej rodzinie. Był katechistą; aresztowano go w czasie prześladowań chrześcijan, i trafił do więzienia w Seulu, tam próbowano go zmusić do wyrzeczenia się wiary. Został uduszony w więzieniu 20 września 1846 roku.

Beatyfikował go papież Pius XI w dniu 5 lipca 1925 roku, a kanonizował go papież Jan Paweł II w pierwszej od 1369 roku takiej uroczystości zorganizowanej poza Rzymem w Korei dniu 6 maja 1984 roku, w grupie 103 koreańskich męczenników.

Wspominany jest 20 września z sześcioma innymi męczennikami (Piotrem Nam Kyŏng-mun, Zuzanną U Sur-im, Józefem Im Ch’i-p’ek, Teresą Kim Im-i, Agatą Yi Kan-nan i Katarzyną Chŏng Ch’ŏr-yŏm).

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Wawrzyniec Han I-hyŏng

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.