Tekla Nagaishi

Bł. Tarzylla Córdoba Belda

Tekla Nagaishi

Tekla Nagaishi (zm. 10 września 1622 na wzgórzu Nishizaka w Nagasaki w Japonii) − błogosławiona Kościoła katolickiego, japońska męczennica, ofiara prześladowań antykatolickich w Japonii.

Jej mężem był Paweł Nagaishi. Tekla Nagaishi należała do Bractwa Różańcowego.

W Japonii w okresie Edo (XVII w.) doszło do prześladowań chrześcijan. Ponieważ jej mąż pomagał misjonarzom katolickim w szerzeniu ewangelizacji, został uwięziony i skazany na śmierć. Tekla Nagaishi z powodu wyznawanej przez nią wiary została ścięta w jego obecności 10 września 1622 r. na wzgórzu Nishizaka w Nagasaki, razem z nią stracono również ich 7-letniego syna Piotra, po czym Pawła Nagaishi spalono żywcem.

Została beatyfikowana razem z mężem i synem w grupie 205 męczenników japońskich przez Piusa IX w dniu 7 lipca 1867 r. (dokument datowany jest 7 maja 1867 r.).

Dniem jej wspomnienia jest 10 września (w grupie 205 męczenników japońskich).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Tekla Nagaishi

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź