Święta Sylwia

Św. Święta Sylwia

Święta Sylwia

Święta Sylwia, wł. Santa Silvia (ur. ok. 520, zm. 592) – matka papieża i doktora Kościoła zachodniego św. Grzegorza Wielkiego, święta Kościoła katolickiego.

Urodziła się około 520 roku w Rzymie lub na Sycylii. Była żoną urzędnika rzymskiego Gordiana Anicjusza. Oboje byli chrześcijanami. W ich rodzinie panowała atmosfera życzliwości, wzajemnej miłości i świętości. Ich syn Grzegorz został papieżem. Święta Sylwia zamieszkała w małym domku niedaleko kościoła św. Saby na Wzgórzach Awentyńskich, gdzie wiodła żywot samotny, prawie klasztorny. Według podań wysyłała ona często synowi jarzyny na srebrnej tacy. Zmarła w 592 roku. Syn jej, jako papież Grzegorz I, kazał zawiesić jej wizerunek wraz z wizerunkiem ojca Gordiana w kościele św. Andrzeja. Papież Grzegorz w swoich pismach nieraz wspomina swoją matkę Sylwię, którą otaczał zawsze wielkim szacunkiem.

W XVI wieku Klemens VIII wpisał św. Sylwię do Martyrologium Rzymskiego pod datą 3 listopada.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Święta Sylwia

4.5/5 - (21 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź