Salwiusz Huix Miralpeix

Bł. Salwator Mollar Ventura

Salwiusz Huix Miralpeix

Salwiusz Huix Miralpeix (ur. 22 grudnia 1877 w Santa Margarita de Vellors w Hiszpanii, zm. 5 sierpnia 1936 w Lérida) – hiszpański filipin (CO lub COr), administrator apostolski Ibizy, biskup Lleidy, męczennik chrześcijański i błogosławiony Kościoła katolickiego.

Salwiusz pochodził z chrześcijańskiej rodziny. Mając 26 lat w 1903 roku został wyświęcony na kapłana, a w 1907 roku wstąpił do Oratorian (filipini). W wieku 50 lat w 1928 roku został mianowany administratorem apostolskim Ibizy oraz biskupem tytularnym selymbryjskim. W 1935 został mianowany biskupem Lleidy. W okresie wojny domowej został aresztowany, a następnie wraz z więźniami przewiezionny na cmentarz, gdzie został stracony przez rozstrzelanie.

Jego beatyfikacja odbyła się 13 października 2013 roku. Tego dnia, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kardynał Angelo Amato, w imieniu papieża Franciszka, ogłosił Salwiusza Huix Miralpeixa błogosławionym, wraz z 521 ofiarami wojny domowej w Hiszpanii z lat 1936-39.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Salwiusz Huix Miralpeix

4.5/5 - (18 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź