Ralph Milner

Bł. Rudolf Acquaviva

Ralph Milner

Ralph Milner (ur. w Stackstead, Hantshire, zm. 7 lipca 1591 w Winchesterze) – błogosławiony Kościoła katolickiego, męczennik.

Był niewykształconym protestanckim farmerem. Mieszkał w okręgu Flacsted w Hampshire. Pod wpływem swoich katolickich sąsiadów przeszedł na katolicyzm. Do więzienia trafił w dniu swojej pierwszej Komunii Świętej. Spędził w nim wiele lat. Wypuszczano go czasami, by mógł zbierać jałmużnę na rzecz współwięźniów. Będąc na wolności pomagał katolickim misjonarzom jako przewodnik. Związał się szczególnie z ks. Rogerem Dickensonem. Schwytano ich razem, oskarżono o prozelityzm i oddano pod sąd, gdzie Milner wzbudził litość sędziego, miał bowiem ośmioro dzieci. Zażądano, by powrócił na łono Kościoła anglikańskiego. Milner odmówił, za co został razem z ks. Dickensonem skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano 7 lipca 1591 w Winchesterze.

Beatyfikowany w 1929 przez papieża Piusa XI.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Ralph Milner

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź