Rajmund z Carbony

Bł. Rajmund Wincenty Vargas González

Rajmund z Carbony

Rajmund z Carbony także Rajmund Carbonnier (zm. 29 maja 1242 w Tuluzie) – kapłan franciszkanin, męczennik, błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego.

Był członkiem misji wysłanej przez papieża Grzegorza IX do Tuluzy. Miał nawracać albigensów. W misji towarzyszył mu inny franciszkanin Stefan z Narbony.

Misjonarze zostali podstępnie zaproszeni do zamku niejakiego Rajmunda Alfar z Avignonet. W wigilię uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, nocą, setki albigensów wtargnęło do zamku, by zabić wysłanników papieskich. Zakonnicy zostali ścięci. Ciała franciszkańskich męczenników pochowano w kościele minorytów w Tuluzie. Zostali beatyfikowani w grupie Dwunastu Męczenników z Tuluzy przez papieża Piusa IX (OFS) 6 września 1866..

Bł. Rajmund z Carbony czczony jest w Kościele katolickim w grupie męczenników w dzienną pamiątkę śmierci. Franciszkanie wspominają błogosławionego 27 maja.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Rajmund z Carbony

4.9/5 - (22 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź