Pius od św. Alojzego

Bł. Pius Albert Del Corona

Pius od św. Alojzego

Pius od św. Alojzego (Pio de San Luigi) (w zakonie), właściwie Alojzy Campidelli (Luigi Campidelli) (w świecie) (ur. 29 kwietnia 1868 r. w Trebbio, diec. Rimini, Włochy, zm. 2 listopada 1889 r. w Casale) – włoski pasjonista, błogosławiony Kościoła katolickiego, .

Urodził się skromnej rodzinie wiejskiej jako czwarte dziecko. Nadano mu imię Luigi (Alojzy), a zdrobniale nazywano go Gigino. Zapisał się do świeckiego stowarzyszenia św. Pawła od Krzyża, otrzymał Szkaplerz Męki Pańskiej z emblematem Pasjonistów. W wieku 12 lat udał się wraz z matką (ojciec zmarł na tyfus w 1874 r.) do klasztoru w Casale (niedaleko rodzinnej wsi), lecz nie został przyjęty z powodu młodego wieku. W 1882 r. został zawieziony przez właściciela majątku i księdza do klasztoru w Casale, gdzie rozpoczął Szkołę Apostolską dla chłopców i kandydatów na kapłanów. Otrzymując habit przyjął imię Pius (Pio) od św. Alojzego. W 1887 r. przyjął niższe święcenia i kontynuował kurs teologii. Przygotoywał się też do subdiakonatu i diakonatu, gdy zachorował na gruźlicę płuc. Zmarł w opinii świętości.

Beatyfikował go Jan Paweł II 17 listopada 1985 r. W Kościele wspominany jest 2 listopada, w Zakonie Pasjonistów czczony 3 listopada.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Pius od św. Alojzego

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź