Piotr Rivera Rivera

Bł. Piotr Rinshei

Piotr Rivera Rivera

Piotr Rivera Rivera, Pedro Rivera Rivera (ur. 3 września 1912, zm. w 1936) – hiszpański błogosławiony Kościoła katolickiego.

Pochodził z religijnej rodziny. Wstąpił do zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Wysłano go do Włoch na studia teologiczne w Osimo, a w 1933 roku złożył śluby zakonne. W 1935 roku uzyskał licencjat z teologii i przyjął święcenia kapłańskie. Po powrocie do domu został mianowany przełożonym wspólnoty Granollers. Po wybuchu wojny domowej w Hiszpanii wydalono go z klasztoru i schronił się u przyjaciół rodziny. Został aresztowany 25 lipca 1936 roku jednak dwa dni później go zwolniono i udał się do Barcelony. Ponownie aresztowano go 22 sierpnia. Prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września 1936 roku został zastrzelony.

Beatyfikował go w grupie Józef Aparicio Sanz i 232 towarzyszy Jan Paweł II w dniu 11 marca 2001 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Piotr Rivera Rivera

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.