Piotr Jo Yong-sam

Bł. Piotr Jo Suk

Piotr Jo Yong-sam

Piotr Jo Yong-sam (kor.
조용삼 베드로; ur. w Yanggeun, prowincja Gyeonggi w Korei; zm. 27 marca 1801 w Cheongju w ówczesnej prowincji Chungcheong w Korei) – koreański męczennik, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Jo Yong-sam urodził się w Yanggeun w prowincji Gyeonggi. Data jego urodzenia jest nieznana. W młodym wieku stracił matkę, wychowywał go ojciec.

Z wiarą katolicką zetknął się w Yeoju. Jego nauczycielem został Augustyn Jeong Yak-jong. Koreańskie władze były niechętne chrześcijaństwu i co jakiś czas wznawiały prześladowania katolików. Chociaż Jo Yong-sam był dopiero katechumenem, mimo to trafił do więzienia w związku z wyznawaną wiarą. W więzieniu został ochrzczony i otrzymał imię Piotr. Zmarł 27 marca 1801 w wyniku tortur, którym go poddano w celu zmuszenia go do wyrzeczenia się wiary.

Piotr Jo Yong-sam został beatyfikowany przez papieża Franciszka 16 sierpnia 2014 roku w grupie 124 męczenników koreańskich.

Wspominany jest 31 maja z grupą 124 męczenników koreańskich.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Piotr Jo Yong-sam

4.3/5 - (17 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź