Pere Tarrés Claret

Bł. Piotr Soler

Pere Tarrés Claret

Piotr Tarres Claret (ur. 30 maja 1905 w Manresie, zm. 31 sierpnia 1950 w Barcelonie) – hiszpański prezbiter, Błogosławiony Kościoła katolickiego.

Pochodził z religijnej rodziny. Postanowił zostać lekarzem i, w 1921 roku studiował w Barcelonie. Był także zaangażowany w działalność w Akcji Katolickiej. W 1935 roku mianowano go zastępcą sekretarza nowej komisji diecezjalnej, a później został sekretarzem komisji archidiecezji. W rok później zdobył dyplom w dziedzinie medycyny. W Barcelonie założył klinikę medyczną dla potrzebujących. W czasie trwania wojny domowej w Hiszpanii modlił się, czytał i studiował. Wstąpił do seminarium w Barcelonie w dniu 29 września 1939 a, w dniu 30 maja 1942 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Zmarł w opinii świętości.

Beatyfikował go papież Jan Paweł II 5 września 2004 roku w Loreto.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Pere Tarrés Claret

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.