Pedro María Ramírez Ramos

Bł. Piotr Ludwik Gervais

Pedro María Ramírez Ramos

Pedro María Ramírez Ramos (ur. 23 października 1899 w La Plata, zm. 10 kwietnia 1948 w Armero) – kolumbijski duchowny zwany jako „ksiądz z Armero”, męczennik, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Urodził się 23 października 1899 w miejscowości La Plata (departament Huila). Jego rodzice, Ramón Ramírez Flórez i Isabel Ramos, pobrali się cztery lata przed jego narodzinami. Miał sześcioro rodzeństwa, dwaj jego bracia zostali kapłanami.

W 1931 przyjął święcenia kapłańskie, w 1948 był proboszczem w Armero (departament Tolima).

10 kwietnia 1948 podczas zamieszek, wywołanych zabójstwem polityka Jorge Eliécera Gaitána, zginął z rąk bojówkarzy, którzy weszli do kościoła, gdzie pełnił posługę.

7 lipca 2017 papież Franciszek podpisał dekret uznający jego męczeństwo. 8 września tego samego roku podczas wizyty papieża w Kolumbii, razem z innym męczennikiem, Jesúsem Emiliem Jaramillem Monsalvem został ogłoszony błogosławionym.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Pedro María Ramírez Ramos

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź