Paweł Wu Wanshu

Św. Paweł Wu Wanshu

Paweł Wu Wanshu

Paweł Wu Wanshu (chiń. 吳萬書保祿) (ur. 1884 r. w Xihetou, Hebei w Chinach – zm. 29 czerwca 1900 r. w Xiaoluyi, Hebei) – święty Kościoła katolickiego, męczennik.

Paweł Wu Wanshu pochodził ze wsi Xihetou w powiecie Shen, prowincja Hebei. W czerwcu 1900 r. razem z kilkoma członkami rodziny uciekał do wsi Xiaoluyi, żeby uniknąć prześladowań jakie dotknęły katolików w czasie powstania bokserów. Jednak 29 czerwca oddział bokserów dotarł do wsi i odnalazł rodzinę ukrywającą się w gąszczu. Zapytani o to czy są chrześcijanami odpowiedzieli twierdząco. W związku z tym zostali zabici na miejscu.

Dzień jego wspomnienia to 9 lipca (w grupie 120 męczenników chińskich).

Beatyfikowany razem z dziadkiem Pawłem Wu Anju i bratem Janem Chrzcicielem Wu Mantang 17 kwietnia 1955 r. przez Piusa XII w grupie Leon Mangin i 55 Towarzyszy. Kanonizowany w grupie 120 męczenników chińskich 1 października 2000 r. przez Jana Pawła II.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Paweł Wu Wanshu

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.