Paweł Meléndez Gonzalo

Bł. Paweł Manna

Paweł Meléndez Gonzalo

Paweł Meléndez Gonzalo, Pablo Melendez Gonzalo (ur. 7 listopada 1876 w Walencji, zm. 23 grudnia 1936) – błogosławiony Kościoła katolickiego, członek Akcji Katolickiej.

Kiedy miał 14 lat, w 1890 roku zmarł jego ojciec. Studiował prawo na Uniwersytecie w Walencji, a po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako prawnik. Potem został dziennikarzem. Był aktywistą stowarzyszeń katolickich. W dniu 25 stycznia 1904 roku poślubił Dolores Bosco, z tego związku urodziło się dziesięcioro dzieci. Jako pierwszy diecezjalny
przewodniczący Akcji Katolickiej realizował swoją dewizę życiową

Proszę Boga tylko o to, by dał mi swoją miłość i swoją łaskę, i to mi wystarczy.

. Służył Kościołowi katolickiemu jako wydawca Głosu Walencji (La voz de Valencia), a także pomocą prawną. Został zastrzelony w dniu 24 grudnia 1936 stając się jedną z ofiar antykatolickich prześladowań religijnych okresu wojny domowej w Hiszpanii.

Pawła Meléndeza Gonzalo beatyfikował Jan Paweł II w dniu 11 marca 2001 roku jako męczennika zamordowanego z nienawiści do wiary (łac. odium fidei) w grupie 232 towarzyszy Józefa Aparicio Sanza.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Paweł Meléndez Gonzalo

4.6/5 - (20 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź