Paweł Manna

Bł. Paweł Józef Nardini

Paweł Manna

Paweł Manna, Paolo Manna (ur. 16 stycznia 1872 w Avellino we Włoszech, zm. 15 września 1952 w Neapolu) – włoski pisarz, misjonarz w Birmie, założyciel Papieskiej Unii Misyjnej, przełożony generalny Instytutu Misji Zagranicznych w Mediolanie (P.I.M.E.), błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego.

Kształcił się w Avellino i Neapolu. Potem studiował filozofię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Wstąpił do seminarium teologicznego Instytutu Misji Zagranicznych w Mediolanie. 19 maja 1894 roku otrzymał święcenia kapłańskie w katedrze w Mediolanie, a w dniu 27 września 1894 roku wyjechał na misję do Taungngu w Birmie, gdzie pracował przez dziesięć lat. W 1924 został wybranym przełożonym generalnym Instytutu Misji Zagranicznych w Mediolanie.

Zmarł mając 80 lat, w opinii świętości. Został pochowany w seminarium w Ducenta we Włoszech.

Jego proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1971 roku, a w dniu 13 grudnia 1990 roku papież Jan Paweł II odwiedził jego grób. Został beatyfikowany przez Jana Pawła II w dniu 4 listopada 2001 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Paweł Manna

4.6/5 - (16 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź