Nazaria Ignacia March Mesa

Św. Nazaria Ignacia March Mesa

Nazaria Ignacia March Mesa

Nazaria Ignacia od św. Teresy od Jezusa, Nazaria Ignacia March Mesa, właśc. hiszp. Nazaria Ignacia de Santa Teresa March Mesa (ur. 10 stycznia 1889 w Madrycie w Hiszpanii, zm. 6 lipca 1943 w Buenos Aires w Argentynie) – dziewica, założycielka Instytutu Sióstr Misjonarek Krzyżowych Kościoła, święta Kościoła katolickiego.

Urodziła się jako czwarte z jedenaściorga dzieci swoich rodziców. Mając 9 lat w 1898 roku przystąpiła do Komunii Świętej i wraz z rodzicami wyemigrowała do Meksyku.

Wróciła do Hiszpanii i tam w 1912 roku rozpoczęła nowicjat.
16 czerwca 1925 roku rozpoczęła starania związane z założeniem nowego zgromadzenia, a już 12 lutego 1927 roku założyła świecki Instytut Sióstr Misjonarek Krzyżowych Kościoła (łac. Instituo de las Misioneras Cruzadas de la Iglesia) w Oruro w Boliwii. Formalnie jednak Instytut został zatwierdzony 9 czerwca 1947 przez Piusa XII.

Nazaria Ignacia March Mesa zmarła w opinii świętości.

Została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II 27 września 1992 roku.

26 stycznia 2018 papież Franciszek zatwierdził dekret o cudzie dokonanym za wstawiennictwem błogosławionej, co otwiera drogę do jej ogłoszenia świętą, zaś 19 maja 2018 podczas konsystorza wyznaczył datę jej kanonizacji.

14 października 2018 została kanonizowana przez papieża Franciszka.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Nazaria Ignacia March Mesa

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.