Natalis Chabanel

Św. Natalis Chabanel

Natalis Chabanel

Natalis (Noël) Chabanel SJ (ur. 2 lutego 1613, zm. 8 grudnia 1649) – święty Kościoła Katolickiego, męczennik, francuski jezuita, misjonarz w Kanadzie.

W 1630 roku rozpoczął nowicjat Towarzystwa Jezusowego w Tuluzie. Po ukończeniu studiów teologicznych i otrzymaniu święceń kapłańskich wykładał retorykę, a w 1643 został wysłany na misje do Kanady. Od 15 sierpnia 1643 przebywał w Quebec, a po opanowaniu języka podjął pracę wśród Huronów. Dotrzymując złożonej przysięgi wytrwał na misji. Zginął zabity z „nienawiści do wiary” z ręki Indian z plemienia Irokezów był ostatnim z zamordowanych misjonarzy – Męczenników kanadyjskich.

Beatyfikowany w 1922 roku, kanonizowany w 1930 roku przez papieża Piusa XI. Jest patronem wielu parafii w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Natalis Chabanel

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź