Mojżesz Tovini

Bł. Modest Vegas Vegas

Mojżesz Tovini

Mojżesz Tovini, właśc. wł. Mosè Tovini (ur. 27 grudnia 1877 w Cividate Camuno w Brescii, zm. 28 stycznia 1930 w Brescii) – włoski ksiądz, oblat Zgromadzenia Świętej Rodziny (CHF), bratanek bł. Józefa Tovini, błogosławiony
Kościoła rzymskokatolickiego.

Był najstarszym z ośmiorga dzieci swoich rodziców. Uczęszczał do szkoły potem w dniu 14 listopada 1886 roku przyjął Pierwszą Komunię Świętą. 9 czerwca 1900 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Wkrótce został wysłany do Rzymu, gdzie kontynuował studia z matematyki, filozofii i teologii. Potem, jako jeden z trzech pierwszych, wstąpił do zgromadzenia kapłańskiego Oblatów Świętej Rodziny, a także służył chorym w czasie pandemii grypy hiszpańskiej.

23 stycznia 1930 roku trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego zapalenie płuc. W dniu 27 stycznia poprosił o sakrament namaszczenia chorych i następnego dnia zmarł w opinii świętości.

Dekret o heroiczności cnót sługi Bożego został odczytany w obecności Jana Pawła II 12 kwietnia 2003 roku.

Mojżesz Tovini został beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI w dniu 17 września 2006 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Mojżesz Tovini

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź