Mikołaj Rusca

Bł. Mikołaj Roland

Mikołaj Rusca

Mikołaj Rusca (wł.)
Nicolò Rusca (ur. 20 kwietnia 1563 Bedano, zm. 4 września 1618 w Thusis) – błogosławiony Kościoła katolickiego, ofiara prześladowań antykatolickich, duchowny katolicki.

Pochodził z wielodzietnej rodziny żyjącej we szwajcarskim kantonie Ticino. Działalność duszpasterską prowadził w Sondrio pełniąc tam obowiązki proboszcza i będąc archiprezbiterem. W swojej pracy wykorzystywał swoje wykształcenie teologiczne i z oddaniem poświęcał się pomocy ubogim. Za działalność, której celem było nawracanie protestantów na katolicyzm poddany został torturom, skazany na śmierć i powieszony. Zginął z „nienawiści do wiary” (łac) odium fidei.

21 kwietnia 2013 beatyfikacji w imieniu papieża Franciszka dokonał prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Amato SDB.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Mikołaj Rusca

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź