Mario Vergara

Bł. Mario Vergara

Mario Vergara

Mario Vergara (ur. 18 listopada 1910 w Frattamaggiore we Włoszech, zm. 25 maja 1950 w Shadaw w Birmie) – włoski duchowny katolicki, misjonarz w Birmie, męczennik, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Mario Vergara urodził się 18 listopada 1910 roku jako ostatnie z dziewięciorga dzieci Gennaro Vergary i Antoinette. Po ukończeniu szkoły podstawowej w 1921 roku, mimo sprzeciwu ojca, wstąpił do seminarium duchownego w Aversa. W 1929 roku wstąpił do Papieskiego Instytutu Misji Zagranicznych (Pime). 24 sierpnia 1934 roku został wyświęcony na kapłana. Został wysłany do Birmy, gdzie poświęcił się nauce języków plemion. W dniu 24 maja 1950 roku, w towarzystwie pomagającego mu nauczyciela katechety Izydora Ngei Ko Lat udał się do Shadaw. Tam zostali oni aresztowani jako szpiedzy i następnego dnia zostali rozstrzelani.

W dniu 9 grudnia 2013 roku papież Franciszek ogłosił dekret o męczeństwie jego i Izydora Ngei Ko Lat, a 24 maja 2014 w Aversa, Caserta odbyła się ich wspólna beatyfikacja.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Mario Vergara

4.5/5 - (19 głosów)
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź