Maria Troncatti

Bł. Maria Troncatti

Maria Troncatti

Maria Troncatti (ur. 16 lutego 1883 w Corteno Golgi we Włoszech, zm. 25 sierpnia 1969 w Sucùa w Ekwadorze) – włoska Błogosławiona Kościoła katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki, misjonarka w Ekwadorze.

Maria Troncatti urodziła się w ubogiej, ale bardzo religijnej rodzinie. Odznaczała się głęboką wiarą, wrażliwością na biedę i problemy innych ludzi. W dniu 15 października 1905 roku rozpoczęła nowicjat w Zgromadzeniu Córek Maryi Wspomożycielki (salezjanek). Pełniła posługę w Varazze w Ligurii. W 1915 roku przeszła również specjalny kurs dla pielęgniarek. Opiekowała się chorymi i rannymi żołnierzami. 9 listopada 1922 roku wyjechała na misje do Ekwadoru. Oddała się tam bez reszty pracy ewangelizacyjnej i społecznej na rzecz miejscowej ludności. Zmarła 25 sierpnia 1969 roku w wypadku samolotowym, w Ekwadorze. Miała 86 lat. Została beatyfikowana 24 listopada 2012 roku przez Benedykta XVI.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Troncatti

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź