Maria Teresa Scrilli

Bł. Maria Teresa Scrilli

Maria Teresa Scrilli

Maria Teresa Scrilli (ur. 15 maja 1825 w Montevarchi, zm. 14 listopada 1889 we Florencji) – założycielka Karmelitanek Instytutu Naszej Pani z Karmelu, błogosławiona Kościoła katolickiego.

Wspomnienie liturgiczne błogosławionej przypada 13 listopada.

Urodziła się w zamożnej rodzinie. Jak sama wspominała — matka nie okazywała jej czułości, dlatego też dziecięce pragnienie miłości odnalazła w Matce Świętej, którą nazywała „swoją najdroższą Matką”. W młodości poważnie zachorowała i przez dwa lata leżała w łóżku. Została uzdrowiona za wstawiennictwem św. Florencjusza.

Pomimo sprzeciwu swojego ojca w 1846 wstąpiła do karmelitanek we Florencji, jednak po kilku miesiącach wróciła do domu. Odkryła bowiem, że życie w zakonie klauzulowym nie jest jej powołaniem. Chciała pracować przy edukacji dzieci, zwłaszcza dziewcząt. Przystąpiła do Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego przy klasztorze Karmelitów Bosych p.w. św. Paulina we Florencji.

8 października 2006 została beatyfikowana przez papieża Benedykta XVI.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Teresa Scrilli

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź