Maria Teresa Ferragut Roig

Bł. Maria Teresa Ferragut Roig

Maria Teresa Ferragut Roig

Maria Teresa Ferragut Roig (ur. 14 stycznia 1853 w Algemesí, zm. 25 października 1936) – hiszpańska błogosławiona Kościoła katolickiego.

W dniu 23 listopada 1872 roku wyszła za mąż za Vincenta Silverio Masia. Z tego związku urodziła dziewięcioro dzieci, a jej cztery córki Maria Wincencja Masia Ferragut, Maria Weronika Masia Ferragut, Maria Felicyta Masiá Ferragut, Józefa Rajmunda Masia Ferragut zostały zakonnicami. Była członkinią Akcji Katolickiej i pełniła obowiązki sekretarki Katolickiego Związku Zawodowego Szwaczek. Została wraz z córkami, którym udzieliła schronienia aresztowana. Wszystkie zostały rozstrzelane, a Maria Teresa Ferragut Roig zginęła ostatnia. Córki żegnała słowami:

Córki moje, nie bójcie się, to tylko moment, a niebo będzie zawsze.

Jest jedną z ofiar antykatolickich prześladowań religijnych okresu wojny domowej w Hiszpanii.

Marię Teresę Ferragut Roig beatyfikował Jan Paweł II w dniu 11 marca 2001 roku jako męczennicę zamordowaną z nienawiści do wiary (łac. odium fidei) w grupie 232 towarzyszy Józefa Aparicio Sanza.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Teresa Ferragut Roig

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź