Maria Teresa Bonzel

Bł. Maria Teresa Bonzel

Maria Teresa Bonzel

Maria Teresa Bonzel (niem. Maria Theresia Bonzel; ur. 17 września 1830 w Olpe jako Regine Christine Wilhelmine Bonzel, zm. 6 lutego 1905) – niemiecka zakonnica, błogosławiona Kościoła katolickiego.

Regina Christine Wilhelmine Bonzel urodziła się 17 września 1830 roku w Olpe w Niemczech. Postanowiła służyć ubogim. Złożyła śluby zakonne i przyjęła imię Maria Teresa. Założyła Zgromadzenie Ubogich Sióstr Franciszkanek od Wieczystej Adoracji. Zmarła 6 lutego 1905 roku.

W dniu 27 marca 2010 roku papież Benedykt XVI podpisał dekret o heroiczności jej cnót. 28 marca 2013 roku papież Franciszek zatwierdził cud dokonany za jej wstawiennictwem. Uroczysta beatyfikacja odbyła się 10 listopada 2013. Tego dnia w katedrze w Paderbornie w zachodnich Niemczech, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kardynał Angelo Amato, w imieniu papieża Franciszka, ogłosił Marię Teresę Bonzel błogosławioną.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Teresa Bonzel

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź