Maria Róża Pellesi

Bł. Maria Róża Pellesi

Maria Róża Pellesi

Maria Róża Pellesi, również Maria Róża od Jezusa,
właśc. Bruna Aldina Pellesi (ur. 11 listopada 1917 w Morano di Prignano, zm. 1 grudnia 1972 w Sassuolo) – włoska zakonnica, apostołka edukacji, błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Urodziła się w rodzinie chłopskiej i była dziewiątym dzieckiem swoich rodziców. W 1940 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Tercjarek św. Onufrego w Rimini, które zmieniło później nazwę na Zgromadzenie Franciszkanek Misjonarek Chrystusa (łac. Congregazione delle Suore Francescane Missionarie di Cristo di Rimini). Tam przybrała imię zakonne Maria Róża i złożyła pierwsze śluby zakonne (25 września 1942), po czym została przeniesiona do Sassuolo do nauczania w szkole podstawowej.

Lata II wojny światowej (1942-1945) spędziła na apostolstwie edukacji i walce z własnym ego. W 1945 roku została przeniesiona do Ferrary do parafialnej szkoły. W lipcu tegoż roku otworzyła przedszkole, ale już 5 września trafiła do szpitala z powodu zachorowania na gruźlicę z którą walczyła do śmierci.

Przez kolejnych 27 lat jej domem były szpitale i sanatoria które stały się dla niej miejscem apostolstwa. Pomagała chorym, pocieszała ich rodziny, a także pisała wiele listów, w których zachęcała do dawania odważnego świadectwa o swej wierze.

Zmarła w opinii świętości mając 55 lat.

Jej proces beatyfikacyjny rozpoczął się 1 lutego 1977 roku. Została beatyfikowana przez papieża Benedykta XVI w dniu 29 kwietnia 2007 roku w Rimini.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Róża Pellesi

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź