Maria Luiza Montesinos Orduña

Bł. Maria Luiza Montesinos Orduña

Maria Luiza Montesinos Orduña

Maria Luiza Montesinos Orduña, Maria Luisa Montesinos Orduña (ur. 3 marca[a] 1901 w Walencji, zm. 28 stycznia 1937 w Picassent) – hiszpańska błogosławiona Kościoła katolickiego.

Urodziła się 3 marca 1901 roku i została ochrzczona w dwa dni później. Mając 6 lat, w dniu 18 marca 1907 roku otrzymała sakrament bierzmowania, w kościele św. Andrzeja Apostoła. Kształciła się w szkole religijnej, a później uczyła dzieci katechizmu. Przystąpiła do Akcji Katolickiej. Poniosła śmierć męczeńską wraz z ojcem, siostrą, ciotką i dwoma braćmi. Padła ofiarą antykatolickich prześladowań religijnych okresu wojny domowej w Hiszpanii.

Marię Luizę Montesinos Orduñę beatyfikował Jan Paweł II w dniu 11 marca 2001 roku jako męczennicę zamordowaną z nienawiści do wiary (łac. odium fidei) w grupie 232 towarzyszy Józefa Aparicio Sanza.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Luiza Montesinos Orduña

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź