Maria Celina od Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Bł. Maria Celina od Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Maria Celina od Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Maria Celina od Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, właśc. Joanna Germana Castang, fr. Jeanne Germaine Castang (ur. 23 maja 1878 w Nojals, zm. 30 maja 1897 w Talence) – francuska klaryska, dziewica i błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego.

Urodziła się w wielodzietnej rodzinie. W 1882 roku mając 4 lata zapadła na chorobę Heinego-Medina. Jej lewa noga została sparaliżowana i w 1891 przeszła operację ortopedyczną. Chciała wstąpić do klarysek w Bordeaux i do zakonu Sióstr Jezusa i Maryi w Le Dorat, ale odmówiono jej z uwagi na stan zdrowia. W końcu 12 czerwca 1896 roku rozpoczęła postulat u klarysek Ubogich Sióstr Świętej Klary (II Zakonu św. Franciszka) w Talence. Pięć miesięcy później otrzymała habit franciszkański i przyjęła imię zakonne Maria Celina od Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Zmarła na gruźlicę w wieku 19 lat w opinii świętości po złożeniu ślubów zakonnych (łac.)
in articulo mortis (w obliczu śmierci). Na początku XX wieku miejscem jej pochówku był klasztor klarysek w
Talence. Od czerwca 2006 jej szczątki spoczywają w kościele parafialnym w Nojals-et-Clotte.

Została beatyfikowana przez papieża Benedykta XVI w dniu 16 sierpnia 2007 roku.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Celina od Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź