Maria Caterina Troiani

Bł. Maria Caterina Troiani

Maria Caterina Troiani

Maria Caterina Troiani (ur. 19 stycznia 1813 w Giuliano di Roma we Włoszech, zm. 6 maja 1887 w Kairze) – założycielka zgromadzenia franciszkanek Sióstr Misjonarek Niepokalanego Serca Maryi, włoski Błogosławiona Kościoła katolickiego.

Urodziła się 13 stycznia 1813 roku jako trzecie z czwórki dzieci Thomasa i Teresy Troiani w Giuliano di Roma w prowincji Frosinone. Gdy miała 6 lat zmarła jej matka. Początkowo wstąpiła do zakonu klarysek w Ferentino. Potem założyła zgromadzenie franciszkanek Sióstr Misjonarek Niepokalanego Serca Maryi. Wyjechała do Kairu, gdzie zamierzała pracować z ubogimi dziewczętami, niezależnie od wyznawanej przez nie wiary. Nazywana była matką ubogich lub białą mamą. Wiele osiągnięć misjonarek zniweczyła wojna brytyjsko-egipska w 1882. Zmarła mając 74 lata w opinii świętości. Została pochowana na cmentarzu w Kairze.

Beatyfikowana 14 kwietnia 1985 przez Jana Pawła II.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Maria Caterina Troiani

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź