Maria Bertilla Boscardin

Św. Maria Bertilla Boscardin

Maria Bertilla Boscardin

Maria Bertilla Boscardin (ur. 6 października 1888 w Brendoli, zm. 20 października 1922) – włoska święta Kościoła katolickiego.

Anna Francesca Boscardin urodziła się 6 października 1888 roku. Była córką rolników Angelo i Marii Teresy Benetti. W 1905 roku wstąpiła do zgromadzenia Sióstr Świętej Doroty Córek Najświętszych Serc w Vicenzy i przyjęła imię zakonne Maria Bertilla. Po początkowym okresie pracowała w kuchni i pralni. Potem rozpoczęła pracę jako pielęgniarka w szpitalu, gdzie opiekowała się chorymi dziećmi. W czasie I wojny światowej opiekowała się rannymi żołnierzami. W 1922 roku przeszła operację usunięcia guza i zmarła trzy dni później.

Została beatyfikowana przez papieża Piusa XII w dniu 8 czerwca 1952 roku, a kanonizowana przez Jana XXIII w dniu 11 maja 1961 roku.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Maria Bertilla Boscardin

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź