María Antonia de Paz Figueroa

Bł. María Antonia de Paz Figueroa

María Antonia de Paz Figueroa

María Antonia de Paz y Figueroa (ur. 1730 w Santiago del Estero, zm. 7 marca 1799 w Buenos Aires) – argentyńska zakonnica, błogosławiona Kościoła katolickiego.

María Antonia Paz y Figueroa urodziła się w 1730 roku. Była córką kapitana Francisco Solano de Paz y Figueroa i Andrei de Figueroa. Odwiedziła kościół jezuitów w którym rozpoczęła współpracę w przygotowaniu rekolekcji. W wieku 15 lat przyjęła czarną szatę jako odzież i imię María Antonia de San José. Zmarła 7 marca 1799 w swym Świętym Domu w Buenos Aires w opinii świętości.

W 1905 rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny, gdzie rok później zakończono go ale wybuch dwóch wojen światowych opóźnił dalszy bieg procesu i prace wznowiono w 1999. Papież Benedykt XVI w 2010 roku dokonał zatwierdzenia dekretu o heroiczności cnót Mamy Antuli a po uznaniu w 2002 za cud niewytłumaczalnego uzdrowienia z 1905. Papież Franciszek 3 marca 2016 zatwierdził dekret w tej sprawie i 27 sierpnia tego roku w miejscowości jej urodzenia odbyła się jej beatyfikacja, gdzie w imieniu papieża przewodniczył jej kard. Angelo Amato.

Jej wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 7 marca (dies natalis).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: María Antonia de Paz Figueroa

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź