Małgorzata z Città di Castello

Św. Małgorzata z Città di Castello

Małgorzata z Città di Castello

Małgorzata z Città di Castello (ur. 1287 w Città di Castello, zm. 13 kwietnia 1320 w Città di Castello) – włoska tercjarka dominikańska (OPs), święta Kościoła katolickiego, patronka niewidomych oraz dzieci niechcianych i abortowanych.

Małgorzata z Citta di Castello pochodziła z rodziny arystokratycznej. Od urodzenia była niewidoma, karłowata i kulawa. Jako kilkuletnie dziecko, na polecenie ojca, została rekluzą. W 1303 roku została porzucona przez rodziców, wówczas była wychowywana u różnych rodzin. Poleciwszy się wtedy opiece Dzieciątka Jezus, została doprowadzona do dominikanek w Citta di Castello, gdzie przyjęto ją do Trzeciego Zakonu. Odznaczała się duchem pokuty, gdyż znosiła swój krzyż, nigdy nie narzekając. Pracowała opiekując się małymi dziećmi. Szczególnie otoczyła opieką chorych i więźniów.

Zmarła w wieku 33 lat i została pochowana w kaplicy dominikańskiej. Po jej śmierci odnotowano dwieście cudów za jej wstawiennictwem. Mimo upływu lat jej ciało nie uległo rozkładowi. Beatyfikował ją papież Paweł V 19 października 1609 roku.

24 kwietnia
2021 roku papież Franciszek zatwierdził opinię wyrażoną przez kardynałów i dokonał jej kanonizacji równoważnej.

Jej wspomnienie przypada 13 kwietnia.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Małgorzata z Città di Castello

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź