Ludwina z Schiedam

Św. Ludwina z Schiedam

Ludwina z Schiedam

Ludwina z Schiedam (ur. 18 marca 1380, zm. 14 kwietnia 1433) – święta katolicka, dziewica, mistyczka.

Urodziła się 18 marca w 1380 r. w Schiedam. W wieku piętnastu lat uległa wypadkowi podczas zabawy na lodzie. W jego wyniku została sparaliżowana i do końca życia była przykuta do łóżka. Na jej ciele szybko zaczęły pojawiać się bolesne odleżyny, z których wydobywała się flegma. Lekarza nie potrafili zaradzić na ten problem, a prowadzone przez nich terapie eksperymentalne jedynie pogarszały stan zdrowia Ludwiny.

Rodzina zatrudniła do opieki nad dziewczyną służącą, która używała przemocy wobec niej, tak że dziewczyna błagała Boga o śmierć. Zmianę w jej nastawieniu spowodowała wizyta spowiednika, który uświadomił Ludwinie, że Jezus Chrystus także cierpiał podczas swej śmierci męczeńskiej. Odtąd dziewczyna odnalazła sens w swoim stanie i uznała za szczególny rodzaj apostolstwa.

Z dumą i spokojem znosiła chorobę, a za jej sprawą już niedługo później zaczęły dokonywać się cudowne uzdrowienia. Wokół jej łóżka zaczęli gromadzić się ludzie, modląc się i prosząc o radę i pomoc a dary, które przynosili oddawała dla biednych. Bóg obdarzył również Ludwinę darem wizji oraz ekstazy.

Ludwina zmarła w środę wielkanocną 14 kwietnia 1433 r. Pochowano ją na cmentarzu przy kościele p.w. św. Jana w Schiedam. Niedługo po tym jej miejsce pochówku było nawiedzane przez liczne grono pielgrzymów.

Kult świętej zatwierdził w 1890 roku papież Leon XIII. Wspomnienie jej obchodzone jest 14 kwietnia.

 

Jesteśmy wdzięczni, że jesteś z nami, czy podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, zobacz również nasz pracę na kanale Youtube i kliknij subskrybuj. Zapoznaj się również listę pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się bliżej wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Święci: Ludwina z Schiedam

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź