Ludwik Monza

Bł. Ludwik Monza

Ludwik Monza

Ludwik Monza, właśc. wł. Luigi Monza (ur. 22 czerwca 1898 r. w Cislago, zm. 29 września 1954 r. w Lecco) – włoski kapłan, założyciel dobroczynnego instytutu świeckiego małych apostołów (wł.) l’Istituto Secolare delle piccole Apostole della carità i stowarzyszenia „Nasza Rodzina”, (wł.) La Nostra Famiglia, błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego.

Urodził się słabego zdrowia w biednej rolniczej rodzinie. Mając 18 lat wstąpił do seminarium duchowneego Villoresi w Mediolanie. 19 września 1925 r. otrzymał święcenia kapłańskie. W 1936 r. został proboszczem kościoła św. Jana (wł. San Giovanni) w Lecco. W roku 1937 założył instytut świecki Małe Apostołki Miłości i stowarzyszenie Nasza Rodzina zajmujące się opieką zdrowotną, społeczną oraz edukacją i rehabilitacją osób, główne dzieci, niepełnosprawnych i upośledzonych.

Ludwik Monza zmarł mając 55 lat w opinii świętości. Pochowany został początkowo w kościele parafialnym pw. Jana Castagna w Lecco. W 1964 r. jego szczątki przeniesiono do domu „Naszej Rodziny” w Ponte Lambro.

Został beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI w dniu 30 kwietnia 2006 r. w Mediolanie.

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Ludwik Monza

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.