Ludwik Edward Cestac

Bł. Ludwik Edward Cestac

Ludwik Edward Cestac

Ludwik Edward Cestac (właśc. Louis-Edouard Cestac) (ur. 6 stycznia 1801 w Bajonnie, we Francji, zm. 27 marca 1868) – francuski ksiądz, współzałożyciel zgromadzenia Les Servantes de Marie, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Louis-Edouard Cestac urodził się 6 stycznia 1801 roku. Jego ojciec był chirurgiem. W 1822 roku został wysłany do niższego seminarium w Larressore i trzy lata później 26 czerwca 1825 roku otrzymał święcenia diakonatu, a 17 grudnia tego samego roku święcenia kapłańskie w kaplicy wyższego seminarium duchownego w Bajonnie. 31 sierpnia 1831 roku został mianowany proboszczem katedry w Bajonnie. Był współzałożycielem zgromadzenia Les Servantes de Marie. Zmarł 27 marca 1868 roku. Zgromadzenie Les Servantes de Marie rozwija się we Francji, Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Indiach. Uroczysta beatyfikacja Ludwika Edwarda Cestaca odbyła się 31 maja 2015 w Bajonnie, ceremonii w imieniu papieża Franciszka dokonał kard. Angelo Amato.

Jego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 27 marca (dies natalis).

 

Dobrze, że jesteś, dobrze Cię widzieć, jeśli podoba Ci się to co robimy prosimy wesprzyj nas, a gdy już to zrobisz zobacz nasz kanał na Youtube i kliknij subskrybuj🙂 i w wolnej chwili zobacz spis pieśni i modlitw, a także przyjrzyj się wszystkim Świętym i Błogosławionym.

 

Błogosławieni: Ludwik Edward Cestac

ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE (0)

0 opinie

Zostaw odpowiedź